قیمت طراحی سایت بر چه اساسی تعیین میشود؟

امروزه میلیون ها وبسایت با کاربری های متفاوت در سراسر جهان در دسترس افراد قرار گرفته است و تکنولوژی استفاده از محیط های مجازی به سرعت در زندگی روزمره جای خود را باز کرده و در حال پیشروی است. امروزه اولین وبسایت جهان 27 ساله  و مربوط به پروژه World Wide Web یا همان W3 بود که  در ۶ آگوست سال ۱۹۹۱ برای اولین بار به همگان معرفی گردید. اولین وبسایت ها از لحاظ ظاهری طراحی چشمگیری نداشتند و مسائلی مانند امنیت شبکه، گرافیک و پشتیبانی در آنها لحاظ نشده بود اما امروزه طراحان وبسایت در تلاش مداوم برای ارائه طراحی های جدید، گرافیک های چشم نواز و کاربرپسند، پروتکل های امنیتی مطمئن و جدید و بسیاری امکانات دیگر برای وبسایت ها هستند به صورتی که صنعت طراحی سایت به یکی از صنایع بسیار پرکاربرد و علوم تخصصی تبدیل گردیده است زیرا تقریبا برای تمامی اطلاع رسانی ها، مشاغل و کسب و کارها از وب سایت هایی با کاربردهای شخصی، تجاری، سرگرمی و فروشگاهی استفاده می گردد.

شرکت های زیادی کار طراحی وبسایت را انجام می دهند که قیمت گذاری در آنها تا حدودی متفاوت می باشد. با هاستمون در این مقاله همراه باشید تا فاکتورهای مهم در تعیین قیمت طراحی وبسایت را بررسی نماییم.

زبان برنامه نویسی وبسایت طراحی شده

زبان برنامه نویسی در واقع الفبای ارتباط برنامه نویس و سیستم است که در طراحی وبسایت ها با چندین زبان متفاوت انجام می شود. به صورت معمول زبان برنامه نویسی به شرکتی که کار طراحی را به آن واگذار می کنید مرتبط است و شرکت ها برای طراحی سایت ها از زبان های برنامه نویسی مانند PHP، CSS، JAVA و ASP  استفاده می کنند که با توجه به نوع سایت طراحی شده انتخاب می شوند. هر یک از زبان های برنامه نویسی مزایا و معایب ویژه خود را دارند به عنوان مثال زبان برنامه نویسی PHP  دارای سرعت بارگذاری بسیار بالا و لایه بندی های راحت تر می باشد و به واسطه استفاده از آن سرعت طراحی سایت افزایش می یابد هم چنین مزیت زبان برنامه نویسی جاوا روانی کار با آن می باشد. به صورت کلی هیچ یک از این زبان ها بر دیگری ارجحیت ندارد و زبان برنامه نویسی در قیمت گذاری خدمات طراحی سایت تاثیر چندانی ندارد.

سامانه مدیریت محتواCMS

سیستم مدیریت محتوا برای دسترسی بهتر و راحت تر و مدیریت و کنترل بهینه تر سایت ها است. سیستم های مدیریت محتوایی که امروزه در بسیاری از شرکت های طراحی سایت استفاده می شوند سیستم های اپن سورس یا متن بازی مانند وردپرس، پرستاشاپ می باشند که در میان آنها وردپرس به صورت گسترده تر و رایج تر مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از خصوصیات سیستم های مدیریت محتوا قابلیت شخصی سازی آنهاست به این معنا که شرکت های طراح وبسایت می توانند سیستم های مختص به خود را داشته باشند و سایت هایی که توسط آنها طراحی می شوند شخصی سازی می شوند بدین صورت که هیچکس دیگر توانایی اعمال تغییر در آنها را ندارد و تنها خود شرکت برای ایجاد تغییر در قسمت های مختلف سایت می تواند اقدام نماید.

مدیریت محتوای اختصاصی معمولا فقط برای شرکت های بزرگ و با کاربری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد و به گفته تیم طراحی وبسایت هاستمون، نوع سامانه مدیریت محتوا در طراحی وبسایت نیز تاثیر چندانی در قیمت گذاری نخواهد داشت.

کاربری وبسایت طراحی شده

همانطور که قبلا اشاره شده سایت ها برای اهداف گوناگونی طراحی می شوند به عنوان مثال می توانند سایت های شرکتی باشند یا فروشگاهی . با توجه به این که فروشگاه های آنلاین به سرعت درحال رواج در میان عوام هستند طراحی سایت های فروشگاهی با توجه به گرافیک خاصی که باید برای آنها طراحی شود، ارسال پیامک یا ایمیل به کاربران، نوع طراحی عوام پسند و دسترسی راحت و کاربردی برای کاربران، ارتباط با سیستم های درگاه پرداخت و ... در قیمت گذاری طراحی وبسایت از قیمت بالاتری برخوردار هستند در مقابل سایت های شرکتی که معمولا برای معرفی یک شرکت و خدمات یا محصولات قابل ارائه در آن استفاده می شوند همگی قسمت های مشترک و یکسانی مانند "تماس با ما" ، "معرفی خدمات"، " کاتالوگ محصولات" و ... دارند و طراحی آنها با قیمت پایین تری انجام می گردد.

کدنویسی بر اساس استاندارهای سئو در طراحی وبسایت

 Search Engine Optimization که معمولا به صورت مخفف SEO خوانده می شود در لغت به معنای «بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوگر» است که به کمک این پروتکل ها روش هایی برای رشد یک سایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل ابداع می شوند به طوری که با بکارگیری این روش ها وبسایت موردنظر در موتورهای جستجوگر در رتبه های اول مشاهده قرار می گیرد و بدین صورت مخاطبینی که از طریق سرچ به وبسایت دسترسی پیدا می کنند افزایش می یابد.

یکی از مسائلی که در قیمت گذاری طراحی وبسایت در شرکت ها دخیل می باشد به کارگیری پروتکل های سئو می باشد که بدین صورت موفقیت سایت در موتورهای جستجوگر توسط شرکت های طراح تضمین می گردد.

میزان کاربران وبسایت

میزان کاربران سایت طراحی شده یکی از فاکتورهای تعیین کننده و موثر در  قیمت گذاری طراحی وبسایت می باشد . کاربران زیاد و عام به همراه خود نیازمندی هایی مانند گرافیک بالا، سرورهای قوی، سیستم های امنیتی قوی تر و طراحی کاربرپسند و به اصطلاح user friendly، می آورند بنابراین قیمت سایت های طراحی شده افزایش می یابد.

امنیت وبسایت طراحی شده

امروزه با گسترش کاربرد تکنولوژی در زندگی روزمره مدل خرابکاری ها، سرقت ها و ایجاد بدافزارها یا حتی دسترسی به اطلاعات شخصی افراد متفاوت شده است به همین دلیل برای وب سایت های طراحی شده با هر نوع کاربردی باید یک سیستم امنیتی در نظر گرفته شود. ضریب اطمینان در سیستم های امنیتی مورد استفاده در سایت ها با یکدیگر متفاوت است و بستگی به میزان محرمانه بودن اطلاعات سایت دارد. هاست و سیستم مدیریت محتوایی که در طراحی وبسایت مورد استفاده قرار می گیرد از جمله موارد موثر در میزان امنیت وبسایت ها می باشند که آنها را از خطر هک شدن ایمن می سازند به همین دلیل میزان امنیت وبسایت ها نیز باعث افزایش قیمت طراحی برای وبسایت های گوناگون می گردد.

پشتیبانی شرکت طراح وبسایت

وب سایت هایی که برای اهداف مختلف طراحی می شوند به صورت مرتب نیازمند به پشتیبانی هستنند. ریدیزاین یا تغییر در دکوراسیون سایت با توجه به ترندهای طراحی وبسایت که به صورت سالانه ارائه می شوند و با توجه به نوع نگاه و نوع سلیقه عمومی کاربران تعریف می شوند، امنیت سایت و جلوگیری از خطر هک شدن، جلوگیری از احتمال خرابی وبسایت یا در اصطلاح DOWN شدن سایت و سرورها همگی باید توسط شرکت طراح وبسایت به صورت مرتب مورد بررسی قرار گیرند. میزان خدمات و کیفیت ارائه آنها در زمینه پشتیبانی سایت نیز یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در قیمت گذاری طراحی وبسایت ها می باشد.

با پیشرفت صنایع مجازی و ارتباطات گسترده در دنیای اینترنت، علاوه بر موارد گفته شده در بالا عوامل بسیار دیگری مانند طراحی لوگوهای اختصاصی، گرافیک های خاص و طراحی یا به اصطلاح UI های ویژه که نیازمند صرف زمان و تخصص بیشتری هستند، مدت زمان انجام و تحویل پروژه، سرعت بارگذاری صفحات و ... همگی می توانند در طراحی یک وبسایت و قیمت گذاری آن دخیل باشند که شرکت های مجری خدمات طراحی سایت در همه زمینه ها باید به مشتریان خود مشاوره های تخصصی و اقتصادی جامع و شاملی را ارائه دهند.

 

 

 

 

تمامی حقوق این سایت نزد هاستمون محفوظ است.