اموزش نصب وردپرس در هاست لینوکسی سی پنل

برای شروع شما باید نسخه ای از وردپرس تهیه نمایید. شما می توانید بروزترین نسخه فارسی وردپرس را از اینجا و در صورت تمایل از سایت اصلی وردپرس دانلود و نصب نموده و بعد با پلاگین فارسی ساز وردپرس، ورد پرس خود را فارسی کنید.

اینک برای ورود به کنترل پنل سی پنل از راه http://yourdomain.com:2087 و یا http://123.456.78.90:2087 استفاده نموده و وارد محیط کاربری هاست می شوید.

برای اپلود فایل وردپرس، در قسمت File روی گزینه File Manager کلیک کنید.

از منوی بالای صفحه، روی Upload کلیک کنید.

فایل خود را که با پسوند tar.gz است به روی صفحه دراگ کرده و یا روی گزینه Select File کلیک کنید و فایل مربوطه را اپلود کنید.

پس از اپلود کامل فایل، Back کنید تا به File Manager برگردید. در این صفحه میتوانید فایل اپلود شده را مشاهده نمایید. اگر آن را نیافتید صفحه را Reload کنید.

حالا روی فایل آپلود شده راست کلیک کرده و گزینه Extract را انتخاب کنید. در صفحه جدید گزینه Extract Now را انتخاب کنید تا فایل از وضعیت فشرده خارج شود و به شکل یک نیوفولدر در هاستتان نمایش داده شود. حالا میتوانید فایل اولیه را حذف نمایید.

برای اینکه وردپرس را پس از نصب در ادرس خود به شکل http://yoursite.com قابل نمایش کنید کلیه محتوای نیوفولدر جدید را انتخاب و گزینه Move را انتخاب کنید. در پنجره باز شده کلمه wordpress را حذف کرده و با public_html جایگزین نمایید.

حالا میبایست دیتابیس خود را بسازید. برای اینکار به صفحه اصلی کنترل پنل cpanel برگردید و در بخش Databases گزینه Mysqlbases را انتخاب کنید.

در این قسمت روی Create new Database یک اسم برای دیتابیس تعیین کرده و روی گزینه Create Database کلیک کنید.

دوباره به بخش Mysql Databases وارد شوید. حالا باید یک یوزر تعریف کرده و آن را به Database وصل کنید. در این صفحه برای ایجاد یوزر در قسمت username و password اطلاعات مورد نظر خود را وارد نموده و گزینه Create User را انتخاب کنید.

مجدد به بخش Database برگردید. در قسمت Add User To Database یوزر خود را به دیتابیس متصل کنید و در پنجره باز شده All Privileges را بزنید و گزینه  Make Changes را انتخاب کنید.

در این مرحله به File Manager وارد شده و در محل قرارگیری فایل های wordpress روی فایل wp-config-sample.php راست کلیک کنید و آن را به اسم wp-config.php تغییر نام داده و rename کنید. سپس مجدد روی آن راست کلیک کرده و اینبار Edit را انتخاب کنید. در پنجره باز شده نام Database و User و Password که پیشتر ایجاد کرده بودید را در مکان های مشخص شده وارد نمایید و فایل را Save کنید.(نام دیتابیس شما و یوزری که ساخته اید یک پیشوند دارد که حتما باید وارد شود)

حالا ادرس دامنه خود را وارد کنید. پنجره باز شده را با اطلاعات مورد نیاز پر کنید و سایت را به طور کامل راه اندازی نمایید.

 

تمامی حقوق این سایت نزد هاستمون محفوظ است.